Lajme

PZAP-ja gjobit Lëvizjen Vetëvendosje, shkeli rregullat e fushatës

Autori: Gazeta inFokus 13:37 | 12 November 2021

Që nga hapja e fushatës për raundin e dytë të zgjedhjeve për kryetar të Komunave që do të mbahen me 14 nëntor 2021, është gjobitur vetëm një subjekt politik, shkruan Gazeta Infokus.

Në një prononcim për Gazetën Infokus, Mul Desku, kryesues i sekretariatit të PZAP-it, tha se Lëvizja Vetëvendosje është gjobitur me shumë prej 2,100.00 euro.

“PZAP-i ka shqiptuar gjobë në shumë prej 2,100.00 euro ndaj subjektit politik Lëvizja Vetëvendosje, për shkak të vendosjes se materialit zgjedhor në hapësira publike”, tha Desku për Infokus.

Nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe parashtresa (PZAP), shtuan se nga kjo fushatë, PZAP-ja ka pranuar 7 ankesa nga subjektet politike

“Ju informojmë se prej datës 08.11.2021 deri me sot PZAP-i ka pranuar 7 ankesa të paraqitura nga subjektet politike për fushatë në raundin e dytë të zgjedhjeve për kryetar të Komunave” tha Desku për Gazetën Infokus./Gazeta Infokus/

Të tjera