Fokus

Punon që nga mosha 15 vjeçare si parukiere në Preshevë, e reja tregon se më nuk sheh të ardhme në këtë qytet

Autori: Gazeta inFokus 13:10 | 04 June 2024

Erona Dalipi ka filluar të punojë që nga mosha 15 vjeçare në një sallon bukurie, në qytetin e Preshevës.

Në një intervistë për Infokus, Erona tregon se si në fillim e pati të vështirë të hyjë në tregun e punës, por pastaj i pëlqeu dhe pati sukses.

“Kur kam hy në punë në fillim mu ka dukë zor, se është dashtë edhe me u zgjua më herët, por tani me kalimin e kohës jam mësu, e tash them shumë mirë që kam hy me punu” tha ajo.

-Advertisement-

Erona gjithashtu u pyet se a sheh të ardhme në qytetin e Preshevës, dhe cilat janë planet e saj.

“Në shkollë të mesme shume mirë kam kalu, tash besoj do të shkojë jashtë ose, ndoshta në fakultet, nuk e di nuk kam vendos ende për veten..” u shpreh Erona.

Në linkun më poshtë mund ta gjeni intervistën e plotë:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
MYZHDE për krejt!

Të tjera