Lajme

Puhie Demaku largohet nga Lëvizja Vetëvendosje

Autori: Gazeta inFokus 10:22 | 12 May 2017

Puhie Demaku, Deputete e Lëvizjes Vetëvendosje ka vendosur të tërhiqet nga politika.

Lajmin e ka bërë të ditur vet Dermaku përmes një statusi në rrjetin social “facebook”, transmeton infokusi

Postimin e plotë të Dermakut mund ta gjeni më poshtë:

Te nderuar miq dhe familjare,

Pas zhvillimeve te fundit ne skenen politike ne vendin tone, kam analizuar ne hollesi angazhimin tim ne jeten publike dhe dua te ju njoftoj se per arsye krejtesisht personale, do ta pauzoj angazhimin tim te drejtperdrejte ne politike.

Keto 6 vite ne Levizjen VETEVENDOSJE! kane qene nje rrugetim i jashtezakonshem, me sfida e mesime, por mbi te gjitha nje pervoje me shume vlere.

Duke marre ne konsiderate te gjithe faktoret e sidomos obligimet dhe pergjegjesite personale, une kam vendosur qe te ndjeke nje rruge profesionale jashte politikes, pa lene anash kontributin, per aq sa mundem dhe di, per te miren e kombit dhe avancimin e interesave te shtetit.

Levizjes, aktivisteve dhe kolegeve ju deshiroj shume sukses ne zgjedhje dhe ne sfidat qe ju presin.

Juve miq e familjare u jam shume mirenjohese per mbeshtetjen, durimin e madje edhe per kritikat/verejtjet/sygjerimet qe m’i keni dhene pergjate ketij rrugetimi.

Uroj qe rruget tona te takohen per te mire.

Me shume respekt,

Puhia”.

Vip Card e Petrol Company ofron tri herë zbritje

Të tjera