Lajme

Publikohet raporti për rastet e reja me COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 14:29 | 15 June 2022

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e fundit nga 236 testime, 15 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes dhe numri i rasteve aktive është 67.

“Nga 236 testime, 15 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 0 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.259.

Në total numri i rasteve aktive është 67”, njofton MSH-ja.

Të tjera