Sport

Publikohet formacioni zyrtar i Kosovës për duelin miqësor ndaj Suedisë

Autori: Gazeta inFokus 15:18 | 12 January 2020

Kombëtarja e Kosovës dhe ajo e Suedisë takohen në duelin miqësor të parin për vitin 2020, shkruan Gazeta inFokus.

Ndeshja zhvillohet në “Al Ahli Stadium” në Doha të Katarit dhe nisë nga ora 15:45.

Para pak minutave është bërë publik edhe formacioni i Kosovës.

Bernard Challandes ka vendosur që katër futbollist të Superligës të startojnë në këtë takim.

Kosova: Visar Bekaj; Armend Thaqi, Leotrim Bekteshi, Fidan Aliti, Lirim Kastrati; Florian Loshaj; Herolind Shala; Zymer Bytyqi, Ylldren Ibrahimaj, Flamur Kastrati; Elbasan Rashani.

Më poshtë keni formacionet e të dy kombëtareve./Gazeta inFokus/

Të tjera