Lajme

Publikohet çmimi i derivateve për 24 orët e ardhshme, lirohen nafta dhe benzina

Autori: Gazeta inFokus 09:16 | 22 July 2022

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për këtë të enjte.

Sipas njoftimit, çmimi i benzinës dhe naftës është liruar për nga 2 centë.

“Çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është: 1.72 € për litër; Çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është: 1.58 € për litër; Çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është: 0.78 € për litër” thuhet në njoftim.

Çmimet e lartcekura vlejnë për ditën e sotme prej orës 10:00 dhe janë valide 24 orë nga data dhe ora e publikimit.

Të tjera