Lajme

Publikohet agjenda e takimeve të Kurtit dhe Vuçiqit me liderë evropianë

Autori: Gazeta inFokus 13:20 | 26 October 2023

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ndodhet në Bruksel ku do të takohet me liderët e Gjermanisë, Francës, Italisë dhe Bashkimit Evropian.

Sipas agjendës së publikuar nga Komisioni Evropian, takimet do të zhvillohen prej orës 13:30.

Po ashtu, këta liderë do ta takojnë edhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

-Advertisement-

Sipas së njëjtës agjendë, edhe takimet me presidentin serb do të zhvillohen në të njëjtën kohë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera