Lajme

Publikohen emrat e personave që humbën jetën nga tërmeti

Autori: Gazeta inFokus 09:31 | 28 November 2019

Pas tërmeti i cili mori jetën e shumë personave në Shqipëri dhe u lënduan qindra të tjerë, janë bërë publike emrat e qytetarëve të cilët humben jetën nga kjo tragjedi.

Ministria e Mbrojtjes në Shqipëri ka publikuar listën me 39 viktimat e tërmeti, shkruan Gazeta inFokus.

Në Durrës, në total 15 viktima , të identifikuar si më poshtë :

Bajram Hajdarmataj, 54 vjeç, gjetur në L 13 .
Amelia Lala, 8 vjeç, gjetur në L.17.
Sadik Qato, 85 vjeç, gjetur në L 13 .
Isah Abazi, 29 vjeç, banues në L.13
Esiela Karanxha, 8 vjeçe, gjetur në L 18.
Flatar Zenelaj, 64 vjeç, gjetur në L 13
Eviola Broshka, 28 vjeçe, gjetur në L 18
Kristi Reçi, 24 vjeçe, gjetur në L 18
Sehadete Lala, 79 vjeçe, gjetur në L 18
Diana Karanxha, gjetur në L 18
Eduart Reçi gjetur në L 18
Shemsedin Abazi, gjetur ne L 13
Dolora Reçi, 49 vjeçe gjetur në L .18
Klaus Reçi, vjeç 21 vjeçe, gjetur në L 18.
Griselda Lala vjeçe 22, gjetur në L. 17

Krujë – 23 viktima në total, të identifikuar si më poshtë:

Bukurije Leka
Erisa Cara
Ariela Lala 4 vjeçe
Fatmira Cuka 44 vjeçe
Selvie Lala 77 vjeçe
Saimir Greku
Kristjan Preçi 26 vjeç
Sardi Cuka 18 vjeç
Hajrie Vata 65 vjeçe
Klevis Çupi (Aliu) 34 vjeç
Drita Cakoni
Pëllumb Greku 57 Vjeç
Çelike Grupieku 57 vjeçe
Hajredin Çupi, 66 vjeç
Kastriot Cakoni, 58 vjeç,
Fatmira Cara vjeç 54
Hasan Cara vjeç 16.
Roledi Vata vjeçe 3
Suada Hysa vjeçe 18.
Ankthi Cara vjeç 65
Adelina Kabili vjeç 20
Almir Cara vjeç 26
Stela Zvergeci vjeç 20, e fejuara e Almir Cares, nga Korça.

Lezhe Mamurras

1.Ersid Agim Hoxhalli,… 32 vjec (i aksidentuar)

Të tjera