Lajme

Publikohen çmimet e derivateve për 48 orët e ardhshme

Autori: Gazeta inFokus 10:18 | 04 September 2022

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar tavanin e çmimit të derivateve të naftës për 48 orët e ardhshme, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas kësaj ministrie, çmimi maksimal për Dizel do të jetë 1.73 euro për litër.

Ndërkaq, për Benzinë çmimi maksimal për 24 orët e ardhshme do të jetë 1.38 euro.

Derisa për Gas çmimi do të jetë 0.76 euro për litër.

Këto çmime vlejnë për datën 4 shtator 2022 prej orës 10:00 dhe janë valide 48 orë nga data dhe ora publikimit./Gazeta Infokus/

Etiketa:

Të tjera