Lajme

Publikohen çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme, bie çmimi i naftës

Autori: Gazeta inFokus 09:27 | 20 September 2022

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, ka publikuar çmimin maksimal të lejuar të derivateve për 48 orët e ardhshme, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas kësaj ministrie çmimi maksimat i lejuar për naftë është 1 euro e 60 centë.

Çmimi maksimal i lejuar për benzinë 1 euro e 35 centë si dhe çmimi maksimal i lejuar për gaz është 0.75 centë.

Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës vlen për datën 20.09.2022 prej orës 10:00 dhe janë valide 24 orë që nga data dhe ora e publikimit./Gazeta Infokus/

Të tjera