Lajme

Publikohen çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme

Autori: Gazeta inFokus 09:23 | 29 September 2022

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar për vendosjen e çmimit tavan në produktet e derivateve, shkruan Gazeta Infokus.

Gjatë 24 orëve të ardhshme, çmimi maksimal i lejuar për produktin Dizel është 1,60.

Kurse çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është 1,33.

Ndërsa çmimi maksimal i lejuar në produktin Gas është 0,76 cent.

Këto çmime janë të vendosura nga sot deri dhe vlejnë për 24 orët e ardhshme./Gazeta Infokus/

Të tjera