Sport

PSG kërkon fitoren e parë në kampionat pa Neymarin e Mbappen

Autori: Gazeta inFokus 20:44 | 16 September 2020

Pa dy humbjeve rresht në dy ndeshjet e para të edicionit të ri në kampionatin elitar francez, PSG sonte kërkon të arkëtoj tre pikët e para, shkruan Gazeta inFokus.

Parisienët janë nikoqir të Metz, në duelin e vlefshëm për javën e tretë në Ligue 1.

Trajneri i PSG-së, Thomas Tuchel, për këtë takim nuk do të mund të llogaritë në Kilian Mbappen e infektuar me koronavirus dhe në Neymarin, Kurzawan e Paredesin për shkak të kartonëve të kuq të marrë në ndeshjen e tensionuar ndaj Marsielle në vikend.

Ndeshja zhvillohet në ‘Parc Des Princes’ në Paris dhe nisë nga ora 21:00 .

Para pak minutave të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare të këtij ballafaqimi.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj përballje./Gazeta inFokus/

Të tjera