Lajme

PSD-ja vendos stikersa në veturat zyrtare

Autori: Gazeta inFokus 12:06 | 01 October 2021

Partia Socialdemokrate sot ka mbajtur aktivitet pranë Qeverisë së Kosovës për marrëveshjen tri pikëshe të arritur në Brukselpër targat e automjeteve nga Serbia.

Aktivistët e PSD-së kanë vendosur stikersa(letër ngjitëse) në veturat zyrtare të Qeverisë.

Po ashtu, aktivistët kanë shkruar në veturat zyrtare “KM” që nënkupton ‘Kosovska Mitrovica’

Targat me mbishkrimin “KM” për të cilat është arritur pajtim që të futën në Kosovë me një ngjitës, njëjtë sikur targat e tjera të Serbisë. Këto targa prodhohen dhe lëshohen nga Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë.

Të tjera