Lajme

PSD gjuan me qershi Albin Kurtin

Autori: Gazeta inFokus 17:48 | 24 November 2022

Partia Socialdemokrate e ka sulmuar sonte kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurtin.

Ata e gjuajtën kryeministrin me qese me qershi.

“Qysh e patë, kryeministri ka nisë me u mshefë, me hi skjutave. Mbrëmë ka nënshkruan marrëveshje që kemi kundërshtu gjithmonë. Fakti që kryeministri hyn msheftas, me Policinë e Kosovës, tregon se çfarë dëmi ka bërë mbrëmë” tha Molliqaj.

Ai e quajti Kurtin “frikacak” dhe “qyqar”.

Të tjera