Lajme

Protestuesit kërkojnë largimin e kryetarit të Leposaviqit nga ndërtesa e Komunës

Autori: Gazeta inFokus 11:56 | 30 May 2023

Protestuesit serbë të mbledhur para objektit të Komunës së Leposaviqit u kanë thënë pjesëtarëve të KFOR-it që duna që kryetari Lulzim Hetemi të largohet nga ndërtesa e Komunës.

Ish kryetari i kësaj komune Zoran Todiq, ka qenë ai që e ka paraqitur këtë kërkesë. Pjesëtarët e KFOR-it kanë thënë se do të flasin me kryetarin Hetemi por se nuk u premtojnë rezultate.

Kjo ka qenë kërkesë e protestuesve, në këmbim të lirimit të hapësirës nga ana e tyre.

 Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Importuesi nga SHBA-ja: Devolli Corporation me standarde amerikane

Të tjera