Lajme

Protestojnë punëtorët e Kardiologjisë, kërkojnë shkarkimin e menaxhmentit

Autori: Gazeta inFokus 11:02 | 29 September 2023

Punëtorët shëndetësor të Kardiologjisë kanë protestuar për të shprehu pakënaqësi në lidhje me menaxhmentin e kësaj Klinike.

Para objektit ata kanë vendosur disa pankarta ku shkruante:

“Stop diskriminimit profesional, edukativ e gjinor”;

-Advertisement-

“Të shkarkohet menaxhmentit që mbron dhunuesit”;

“Stop diskriminimin e pacientëve nga lista e pritjes”; “Stop dhunës fizike dhe dhunës psikike”; dhe “Stop keqmenaxhimit të Klinikes”.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

BURSA të plota në Infermieri dhe PUNËSIM në Gjermani ofrohen nga UNI-Universum International College dhe Klinika Gjermane “Knappschaft”

Të tjera