Lajme

Protestohet kundër vendimit për uljen e dënimit për Pjetër Ndrecaj

Autori: Gazeta inFokus 12:38 | 16 September 2020

Me pankarta “Mos i jep krah dhunuesit”, e ‘Mos i jep emër dhunuesit:” është protestuar para Prokurorisë në Prishtinë.

Ky aksion simbolik i organizuar nga Rrjeti i Grave të Kosovëës (RrGK) është bërë ndaj dënimeve të ulëta për vrasësit të grave, shkruan Gazeta Infokus.

Kujtojmë që ditë më parë Gjykata Themelore në Gjakovë e ka ulur dënimin për Pjetë Ndrecaj i cili ishte i akuzuar për vrasjen e gruas dhe vajzës së tij.

Ndrecaj i cili ishte i dënuar me burg të përjetshëm tani do të i vuaj për veprën e tij 24 vjet e 6 muaj burgim./Gazeta Infokus/

Të tjera