Lajme

Protesta e nesërme, OSBE: Në Shqipërinë e vitit 2017 s’ka vend për dhunë

Autori: Gazeta inFokus 13:24 | 12 May 2017

OSBEE ka reaguar në lidhje me protestën e thirrur nesër nga opozita në Tiranë.

Në një reagim në Tëitter thuhet se në Shqipërinë e vitit 2017 nuk ka vend për dhunë dhe se protestat paqësore janë në themel të demokracisë. Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka theksuar disa herë se protesta nuk do të jetë e dhunshme.

Këtë qëndrim mbajti edhe ish -kryeministri Berisha një ditë më parë, por paralajmëroi kryeministrin për irritimin e protestuesve nga fyerjet që ai u ka adresuar duke u përmendur dialektin, shkruan Lapsi.al.

Disa ditë më parë Berisha u shpreh në një intervistë televizive se protesta do të jetë masive dhe kontrollimi i turmës mund të jetë problematik.

Storie Suksesi – Studentët e Kolegjit Universum fitues të garës Mobile Hackathon App

Të tjera