Lajme

Prokurorja e Speciales reagon ndaj kritikave të avokatit të Kadri Veselit

Autori: Gazeta inFokus 12:36 | 18 November 2020

Ka nisur seanca në Gjykatën Speciale ndaj krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit.

Gjatë kësaj seance vokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson ka kritikuar Gjykatën për kohën e shkurtë për të mobilizuar mbrojtjen.

Pas kësaj prokurorja e speciales i ktheu përgjigje mbrojtjes. Sipas saj edhe Gjykata është e pajtimit që ata të kenë kohë për të bërë mbrojtjen e tyre.
Dhe i tha se do të analziojnë të gjitha pikat që kanë dorëzuar ata në mbrojtje./Gazeta inFokus/

Të tjera