Lajme

Prokuroria Special ngritë aktakuzë ndaj personit që ishte i përfshirë në grupe terroriste

Autori: Gazeta inFokus 16:54 | 11 June 2021

Prokuroria Special e Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj të dyshuarit H.H.

I njëjti akuzohet për marrje pjesë në grupe terroriste, shkruan Gazeta Infokus.

Kështu ka njoftuar Prokuroria Speciale përmes një njoftimi për media.

“Prokuroria Speciale aktakuzën kundër të pandehurit me inicialet H.H., e ka ngritur për shkak të dyshimit se e ka kryer veprën penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grup terrorist” nga neni 143 paragrafi 2 të Kodit penal të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim./Gazeta Infokus/

Të tjera