Fokus

Prokuroria jep detaje për ngacmimin e të miturës në Prizren, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

Autori: Samire Jaha 10:35 | 22 November 2022

Policia e Kosovës ka njoftuar se një vajzë e mitur është ngacmuar nga një burrë në Prizren, shkruan Gazeta Infokus.

Nga Prokuroria Themelore në Prizren, për Infokus kanë treguar se është kërkuar caktimi i masës së paraburgimit për të dyshuarin.

“Lidhur me rastin të cilit i referoheni, ju njoftojmë se me vendim të Prokurorit të Shtetit, është ndaluar një (1) person në kohëzgjatje prej 48 orësh, për shkak të dyshimit të bazuar se i njëjti ka kryer veprën penale “Ngacmimi “ nga neni 182 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës (KPRK). Po ashtu, Prokurori i Shtetit, për të njëjtin, ka parashtruar kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit. Meqë viktima në këtë rast është e mitur, nuk mund t’ju japim detaje të tjera për shkak të konfidencialitetit të procedurës dhe ndjeshmërisë së rastit.”, janë përgjigjur nga kjo prokurori për Infokus.

Ndryshe, në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës kanë treguar se i dyshuari kishte qenë në gjendje të dehur kur ka ngacmuar vajzën e mitur.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që kishte ngacmuar viktimën femër  kosovare e mitur. I dyshuari ishte në gjendje të dehur. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhej në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës./Gazeta Infokus/

Ngacmoi një vajzë të mitur, arrestohet prizrenasi

Të tjera