Lajme

Prokuroria i drejtohet qytetarëve pas bastisjes në komunën e Pejës, Istog e Klinës

Autori: Gazeta inFokus 13:06 | 15 July 2021

Prokuroria Themelore e Pejës pritet të mbajë konferencë për media gjatë ditës së mërkurë pas përfundimit të bastisjeve në komunën e Pejës, Istogut e Klinës.

Një gjë të tillë për Gazetën Infokus e ka bërë të ditur zëdhënësi i Prokurorisë, Shkodran Nikqi.

Nikqi ka thënë se konferenca pritet të mbahet rreth orës 15:00, ku do të japin detaje për personat e arrestuar dhe gjithë aksionin.

Ndryshe bastisja në këto komunë është dukë ndodhur në drejtorit e Urbanizimit, rreth keqpërdorimeve të detyrës zyrtare e dhënies se paligjshme të lejes për ndërtim./Gazeta Infokus/

Të tjera