Lajme

Projekti model që transformoi hapësiren e shkollës Elena Gjika nga një kaos duke e bërë vendin më kreativ për femijë në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 18:24 | 31 March 2023

Sot u përurua rruga e parë për fëmijë në Prishtinë tek shkolla “Elena Gjika” e cila sot shënon edhe 78 vjetorin e hapjes, shkruan Gazeta inFokus.

Ky projekt është përfunduar në një kohë rekord për vetëm 7 ditë, nga kompania më e madhe vendore në Kosovë, Selmans Netëork.

Në kuadër të projektit “Rruga për fëmijët”, hapësira para shkollës “Elena Gjika” u transformua në një zonë të sigurt pa makina për fëmijët dhe me ulëse e kënde për të zhvilluar aktivitete të ndryshme.

Ndyrshe, kompania “Selmans Netëork” kanë prezantuar edhe disa produkte tjera cilësore të mobilerisë urbane që do të përdoren edhe në projekte të ngjashme në Prishtinë/Gazeta inFokus.

Transfero studimet në Universum dhe merr diplomë të fuqizuar nga Universiteti më i madh në SHBA!

Të tjera