Lajme

Profesori i Gjimnazit në Drenas ofron shtëpinë dhe 100 euro për shqiptarët

Autori: Gazeta inFokus 21:53 | 27 November 2019

Profesori i Gimnazit Gjergj Kastrioti Skënderbeu në Drenas, Naim Gashi ka shprehur solidaritetin e tij për përjetimet e tmerrshme që po kalon populli shqiptar pas tërmetit.

Ai ka bërë të ditur se është di gaqëm që shtëpinë e tijë t’a ofrojë për personat të cilët kanë mbijetuar nga tërmeti dhe kanë mbetur pa kulm, në të njejtën kohë dhe 100 euro para

shkruan gazeta inFokus.

“Dhimbjen e ndajmë së bashku me vëllezërit tanë në Durres e kudo qe u prekë nga terrmeti! Për një familje lëshoj shtëpin time në Drenas! Tel. 044 467 393 plus 100 euro per ushqim i ndaj prej rroge deri ne zidhjen e banimit! /Gazeta inFokus/.

Të tjera