Sport

Prishtina dhe Trepça ’89 rrëmbejnë nga tri pikë

Autori: Gazeta inFokus 14:55 | 25 November 2020

Kanë përfunduar dy takimet që po zhvilloheshin në Superligë, në kuadër të javës së 14-të, shkruan Gazeta inFokus.

Në ‘Zahir Pajazit’ Prishtina arriti të merrte tri pikë pas fitores me rezultat 2-0.

Golat pwr kryeqytetasit i shënuan Endrit Krasniqi në minutën e 72-të dhe Leotrim Kryeziu në minutat shtesë.

Kurse në ‘Riza Lusha’ nuk mungoj spektakli.

Trepça ’89 mposhti Besën e Pjesën 4-2.

Golat për nikoqiret i shënuan Sadat Berisha (4’, 64’) dhe Muhamed Darwish (22’ dhe 24’), kurse për mysafirët shënuan Ardi Tahiri (44’) dhe Sebastian Marques (53’)./Gazeta inFokus/

Të tjera