Lajme

Prishtinë: Nuk respektuan kufizimet e lëvizjes, për një javë u shqiptuan 1100 fletëparaqitje dhe 270 vërejtje nga policia

Autori: Gazeta inFokus 16:28 | 20 November 2020

Policia e Kosovës është mekanzimi kryesor i cili po mbikëqyr respektimin e masvae të Qeverisë për parandalimin dhe përhapjen e Covid-19.

Ata përmes një komunikate kanë treguar se në kryeqytet vetëm në harkun kohor të javës që lamë pas, për shkelësit e orareve të përcaktuara për lëvizje, për ata që kanë zhvilluar aktivitete në mjedise private e publike, ata që nuk kanë respektuar izolimin dhe karantinën, ata që nuk kanë respektuar cilëndo nga masat e përcaktuara me vendimet e Qeverisë së Republikës, janë shqiptuar njëmijenjëqind (1100) fletëparaqitje, përderisa janë dhënë mbi dyqindeshtatëdhjetë (270) vërejtje nga policia.

Komunikata e plotë:

Aktivitetet policore në funksion të strategjisë për parandalimin e pandemisë COVID-19

Prishtinë, 20 nëntor 2020 –…

Posted by Kosovo Police on Friday, November 20, 2020

Të tjera