Lajme

Prishtinasi i bën për spital disa policë

Autori: Gazeta inFokus 09:57 | 10 November 2021

Një burrë në Prishtinë ka ofenduar dhe sulmuar fizikisht disa policë, të cilët ishin duke zbatuar një urdhëresë të Gjykatës.

Sipas policisë, zyrtarët e sulmuar kanë pranuar tretman mjekësor, shkruan Gazeta Infokus.

Raporti i Policisë për rastin:

“SULM NDAJ PERSONIT ZYRTAR

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti, ka ofenduar, kanosur dhe fizikisht ka sulmuar zyrtarët policorë,  te cilët ishin duke zbatuar urdhëresën lëshuar nga Gjykata ndaj personit te dënuar. Policet e sulmuar kanë pranuar tretman mjekësorë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”./Gazeta Infokus/

Të tjera