Lajme

Prishtina sonte me ajër të ndotur

Autori: Gazeta inFokus 18:40 | 06 November 2018

Me përmirësimin e motit dhe largimin e mjegullave për disa ditë ajri i ndotur u largua nga kryeqyteti ynë Prishtina, për t’u kthyer prapë sonte.

Sipas matësit të cilësisë së ajrit, të vendosur nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, sonte në Prishtinë niveli i ndotjes së ajrit është i pashëndetshëm.

Matjet e bëra në orën 17:00, tregojnë se niveli ndotjes ka arritur në shkallën 112.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

UNICEF-i dhe Devolli Corporation bashkojnë forcat për fëmijët dhe të rinjtë

Të tjera