Sport

Prishtina shkruan historinë, realizon gol për herë të parë në Ligën e Kampionëve

Autori: Gazeta inFokus 21:12 | 22 June 2021

Folgore dhe Prishtina po luajnë momentalisht në gjysmëfinale të fazës preliminare të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Elbasan Arena’ në Elbasan të Shqipërisë, skuadra e Prishtinës ka kaluar në avantazh në minutën e 51’.

Golin për kryeqytetasit e ka mesfushori nga Malisheva, Endrit Krasniqi.

Kjo është hera e parë që Prishtina po luan në garën më prestigjioze për klube në Evropë./Gazeta inFokus/

 

Të tjera