Sport

Prishtina ndanë rrugët me yllin e skuadrës, kjo është arsyeja

Autori: Gazeta inFokus 15:44 | 31 May 2021

Futbollisti i njohur kosovar, Mërgim Pefqeli, nuk do të jetë më pjesë e skuadrës së Prishtinës, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo, pasi ai nuk e ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit e klubit ‘bardhekaltër’ për ta vazhduar kontratën.

Lajmin e ka bërë të ditur vet Pefqeli përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në facebook.

Ai i ka falënderuar të gjithë për bashkëpunimin dhe i ka dëshiruar suksese Prishtinës në garat ndërkombëtare.

Më poshtë keni postimin e plotë të Mërgim Pefqelit./Gazeta inFokus/

Të tjera