Sport

Prishtina e vazhdon sezonin me fitore

Autori: Gazeta inFokus 19:44 | 19 October 2019

Kampionia e Kosovës, Sigal Prishtina ka vazhduar me fitore në Superligë. Prishtinasit kanë mundur në udhëtim Lipjanin me rezultat 70:105 (11:27, 21:19, 18:28, 20:31).

Bardhekaltrit kanë treguar një lojë më të mirë, duke qenë nga fillimi në epërsi, derisa vetëm çereku i dytë ishte i barabartë.

Te Lipjani u dalluan Demarkus Stuckey me 26 pikë, shtatë kërcime e shtatë asistime, si dhe Devaughn Jenkins me 23 pikë dhe dhjetë kërcime.

Te Sigal Prishtina u dalluan Dardan Berisha me 29 pikë, pesë kërcime e pesë asistime dhe Fahro Alihoxhiq me 21 pikë, tetë kërcime e tre asistime.

Prishtina ka katër fitore dhe një humbje, derisa humbja e gjashtë për Lipjanin nga gjashtë ndeshje.

Të tjera