Sport

Prishtina debuton në Ligën e Kampionëve me këtë formacion

Autori: Gazeta inFokus 19:05 | 22 June 2021

Skuadra e Prishtinës do të luaj sonte për herë të parë në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Kryeqytetasit do të takohet me kampionët e San Marinos, Folgore, në gjysmëfinalen e raundit preliminar të garës më prestigjioze për klube në Evropë.

Ballafaqimi mes Prishtinës dhe Folgores do të zhvillohet nga ora 20:00 në stadiumin ‘Elbasan Arena’.

Tashmë gjithçka është gati për këtë përballje dhe të dy skuadrat i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj sfide./Gazeta inFokus/

Të tjera