Auto&Tech

Prezantohet Ford GT me 647 kuaj-fuqi (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 15:42 | 12 May 2017
Kompania Ford ka prezantuar modelin më të ri dhe më të lehtë GT.

Kjo kompani ka prodhuar super veturën e modelit GT, e cila karakterizohet me peshën e lehtë që ka, pasi përbëhet nga fibra karboni, shkruan Lajmi.net.

Me një motor prej 3.5-litra V8, kjo makinë lëviz me 647 kuaj-fuqi, ndërsa shpejtësinë prej 0 deri 100 km/h e arrin për vetëm 2,9 sekonda.

Çmimi i kësaj veture sportive sillet rreth 450,000 dollarë.

rrrrrrrrrrrrrr sssssssss sssssssssssssss uuuuuuuuuuu wwwwwwwwwwwwwwwwww yyyyyyyyyy

Etiketa:
Storie Suksesi – Studentët e Kolegjit Universum fitues të garës Mobile Hackathon App

Të tjera