Lajme

Presidentja Osmani udhëton për në Kanada

Autori: Gazeta inFokus 14:14 | 19 November 2021

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Kanada ku do të flasë në Forumin Ndërkombëtar të Sigurisë në Halifax, njofton Zyra e Presidencës.

Gjatë qëndrimit në Kanada, Presidentja Osmani do të realizojë takime me zyrtarë të lartë kanadez dhe përfaqësues të shteteve tjera.

Të tjera