Lajme

Presidentja Osmani takon këshilltarin kryesor të Biden: Folëm për rritjen e bashkëpunimit

Autori: Gazeta inFokus 17:45 | 16 June 2024

Presidentja Vjosa Osmani ka zhvilluar një “takim të rëndësishëm” në Zvicër Jake Sullivan, Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Presidentit Joe Biden.

Osmani ndau disa fotografi nga takimi, ndërsa shkroi shkurtimisht për takimin që e cilësoi si të rëndësishëm.

“Një takim i rëndësishëm me Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Presidentit Biden, z. Jake Sullivan, dhe Ambasadorin Michael Carpenter- Drejtor i Lartë për Evropë në Këshillin për Siguri të Shtëpisë së Bardhë, mbi rolin jetik të Shteteve të Bashkuara për paqe dhe siguri të qëndrueshme si dhe për rëndësinë e rritjes së bashkëpunimit tonë.🇽🇰🇺🇸”, shkroi Osmani në Facebook.

-Advertisement-

Në Zvicër, Osmani shkoi për të marrë pjesë në një samit paqeje për Ukrainën.

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Çka do të thotë të gatuash shqip?

Të tjera