Lajme

Presidentja e Komisionit Evropian viziton sot Shqipërinë

Autori: Gazeta inFokus 07:43 | 28 September 2021

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula Von der Leyen do të qëndrojë sot për vizitë në Tiranë.

Ajo do të pritet me ceremoni në Pallatin e Brigadave, për të vazhduar me pas takimin me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Agjenda e takimeve që ajo do të ketë gjatë ditës:

Ora 08:50 – Ceremonia e mirëseardhjes për Presidenten e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen (Pallati i Brigadave)

Ora 09:00 – Takim me kryeministrin Edi Rama

Ora 10:50 – Ceremonia e inaugurimit të shkollës dhe kopshtit “Korb Muça”Qerekë

Ora 11:15 – Konferenca e përbashkët për shtyp mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentes së Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen.

Presidentja Fon der Lajën do të vizitojë edhe Kosovën.

Të tjera