Lajme

Presidenti kontrovers Putin i bie pianos teksa e pret udhëheqësin e Kinës për të nisur takimin (Video)

Autori: Gazeta inFokus 15:11 | 14 May 2017

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka rënë pianos teksa e ka pritur presidentin e Kinës, Xi Jinping, për bisedime dypalëshe sot në Pekin.

Putin mbajti një fjalim sot më herët në një samit për planin e ri të Kinës për Rrugën e Mëndafshit dhe më pas mbërriti në rezidencën shtetërore për bisedime me Xi dhe liderët e tjerë të Kinës, transmeton Express.

Derisa priste që takimi i tij dypalësh me Xi të fillonte, Putin interpretoi në piano himnet jo zyrtare të Moskës dhe Shën Petersburgut, sipas agjencisë ruse të lajmeve, Tass.

Putin, 64-vjeçar dhe ish spiun i KGB-së, i ka demonstruar aftësitë e tij në piano edhe në të kaluarën, edhe pse ai e ka kultivuar një imazh kryesisht “macho”. Kjo përfshirnë kalërimin në Siberi, drejtimin e aeroplanëve të zjarrfikësve dhe zhytjen në thellësitë e liqenit Baikal dhe në Derin e Zi.

Etiketa:
Gazetaria Digjitale – Profesioni i së ardhmës

Të tjera