Lajme

Presidenti i Sllovenisë vjen në Kosovë të hënën

Autori: Gazeta inFokus 22:16 | 25 November 2021

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë të hënën, shkruan Gazeta Sinjali.

Ai pritet të takohet me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin dhe kryeministrin, Albin Kurtin, thuhet në një komunikatë të lëshuar nga Zyra e Pahorit.

Kjo do të jetë vizita e tij e dytë zyrtare në Kosovë gjatë këtij viti. Pahor ishte për vizitë në Kosovë edhe gjatë muajit maj.

Para se të vijë në Kosovë, presidenti sllovak do të takohet të dielën me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq.

Të tjera