Lajme

Presidenca e Kosovës vishet me flamurin amerikan, nderon viktimat e sulmit të 11 shtatorit

Autori: Gazeta inFokus 20:18 | 11 September 2022

Në nderë të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2001, ndërtesa e Presidencës së Kosovës, është veshur me ngjyrat e flamurit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Veç kësaj, këtë moment e shoqëron edhe mesazhi ‘’We will never forget’’ (Ne nuk do harrojmë kurrë), i cili bartë në vete dhe hijezimin e kullave binjake të goditura nga sulmi terrorist i 21 viteve më parë

Të tjera