Sport

Premierliga shpallë futbollistin e muajit

Autori: Gazeta inFokus 15:09 | 02 April 2021

Premierliga angleze ka shpallur futbollistin e muajit mars, shkruan Gazeta inFokus.

Ky çmim i ka takuar sulmuesit të Leicester Cityt, Kelechi Iheanacho, i cili ka shënuar 5 gola në ndeshje 3 ndeshje.

Ai shënoi ndaj Burnley dhe Brighton nga një gol, kurse shënoi tre gola ndaj Sheffield United.

Iheanacho është duke kaluar në formë mjaft të mirë kohëve të fundit./Gazeta inFokus/

Të tjera