Lajme

Prekëse: Shërohet polici Artur Mrasori, takohet me mjekun kosovar që ia shpëtoi syrin

Autori: Gazeta inFokus 17:01 | 14 September 2020

Pak ditë pas kthimit nga Turqia për në Kosovë, ku edhe qëndroi për disa muaj në trajtim, polici i Kosovës, Artur Mrasori u takua me mjekun e syve, Florim Zejnullahun që kishte intervenuar pas lëndimit që kishte marrë Mrasori në aksionin policor në një shtëpi në Zhur të Prizrenit, raporton Gazeta Express.

Këtë e ka bërë të ditur përmes Facebook’ut, mjeku Zejnullahu që ka publikuar edhe fotografi me policin Mrasori.

“Sot pata një takim të veçant, me një njeri të veçant që do ta kujtoj tërë jeten. Me policin Artur Mrasorin të cilin e operova në fillim të këtij viti. Ai ma zgjati dorën edhe kur unë e bëra grusht për ta përshëndetur. Ai me saktësi më goditi dorën. Ai po sheh dhe vazhdon jetën normalisht”, ka shkruar ai.

Sot pata një takim të veçant, me një njeri të veçant që do ta kujtoj tërë jeten. Me policin Artur Mrasorin të cilin e…

Gepostet von Florim Zejnullahu am Montag, 14. September 2020

Të tjera