Përfundon gjithçka në “Zahir Pajaziti”, kjo skuadër triumfon

Autori: E.M 15:23 | 09 March 2019

Llapi ka shënuar fitore shumë të rëndësishme përballë Trepçës’ 89 më rezultat 3-1, në kuadër të javë së 22-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus.

Përballja e luajtur në “Zahir Pajaziti” në Podujevë dhuroj katër gola, fillimisht llapjanët kaluan në epërsi në minutën e 7’ më golin e realizuar nga Valmir Veliu, ndërsa minatorët barazuan rezultatin në minutën e 20’ më një gol të bukur nga Gëzim Rusi.

Tri pikë të arta të cilat e mbajnë Llapi në garë për titull ia siguruan sulmuesit, Ahmed Janzui, i cili shënoi në minutën e 32’ të takimit dhe Festim Alidema në të 90+1′ për rezultatin përfundimtar 3-1.

Pas kësaj fitore Llapi kalon në pozitën e dytë më 47 pikë, 2 më pak se lideri Feronikeli dhe 3 më shumë se Prishtina, por edhe bardhekaltërit e edhe industrialistët kanë një ndeshje më pak të zhvilluar, ndërsa Trepça ’89 pozicionohet e shtata më 28 pikë./Gazeta inFokus/