Lajme

Pozhari: Kritika “Rozeta Hajdari duhet me ec n’shpi”, i paska bërë hajr ministres

Autori: Gazeta inFokus 21:37 | 25 October 2023

Analisti politik, Xhevdet Pozhari, ka reaguar në lidhje me rastin e ministres Rozeta Hajdari ku ka thënë që i paska bërë mirë kritika që Pozhari i kishte bërë ministres dy javë më parë në emisionin” Podacst me Shkëlzen Dakaj“ i cili është  prodhimi Gazetës Infokus.

Pozhari në këtë emision kishte deklaruar se ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari duhet të shkojë në shtëpi.

E duke u bazuar në këtë kritik, Pozhari përmes një postimi në “Facebook”, i ka rënditur edhe punët dhe aktivitetet që ministria e Tregtisë i ka bërë përgjatë ktyre dy javëve prej kur edhe është thënë kjo kritik ndaj ministres Hajdari e që ka shkaktuar edhe reagime brenda në qeveri.

-Advertisement-

“Ndërkohë, nga ajo deklaratë e deri më tani, brenda dy javëve qenka shtuar dukshëm dinamika e punës në MINT. Nëse dikur kishin 1 apo 2 aktivitete në javë, gjatë këtyre dy javëve paska çdo ditë informacione të rëndësishme”, ka shkruar Pozhari.

Ndryshe analisti ka thënë që kurr nuk do të pritoj të shkruaj mirë për këdo që kontribuon në këtë vend po as të i ndal kritikat për ata që qytetarët presin më shumë.

“Kështu që Rozetë, bravo për këto dy javë!”, ka shkruar analisti./Gazeta Infokus/

Më poshtë gjeni postimin e tij të plotë:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Diplomon gjenerata e dytë e studentëve UNIK të UNI-të me diploma të fuqizuara nga Arizona State University

Të tjera