Sport

Portieri shënon gol dhe ia siguron skuadrës së tij fitoren

Autori: Gazeta inFokus 19:32 | 24 April 2021

KF Ulpiana ka arritur fitore të rëndësishme pasi mposhti Keku-un me rezultat 3-1, duel ky i zhvilluar në Grupin B të Ligës së Parë, shkruan Gazeta inFokus.

Rolin kryesor në fitoren e Ulpainës sot e kishte portieri, Armend Blakqori, i cili përveç se bëri paraqitje të mirë në pozitën e tij, arriti edhe të shënoj golin e tretë.

Ky ishte goli i tretë i Blakqorit i shënuar në këtë edicion, duke u bërë kështu portieri i vetëm me kaq gola të shënuar./Gazeta inFokus/

Të tjera