Auto&Tech

Porsche prodhon modelin e njëmiliontë 911 [FOTO]

Autori: Gazeta inFokus 15:21 | 11 May 2017

E gjelbër Irlandeze, kjo është ngjyra perfektë për këtë veturë të veçantë.

Që nga viti 1963, Porsche 911 është njohur si vetura sportive jo vetëm për ngasje të përditshme por edhe në pistat e garave. Tani Porsche ka njoftuar se ka prodhuar veturën e njëmiliontë të këtij modeli, transmeton Express. Kjo veturë është lyer me ngjyrë të gjelbër Irlandeze dhe ka opsione ekskluzive për tu përafruar veturës së parë të prodhuar të këtij modeli në vitin 1963.

Fatkeqësisht, Porsche nuk i ka zbuluar ende këto detaje, por nga ajo që shihet në foto kjo veturë do të ketë timon të mbështjellë me lëkurë, pjesë druri të punuara, nga jashtë detaje të kromuara si dhe simbolin e veturës së njëmiliontë.

Sa për ta kujtuar, modeli 911 ka fituar më shumë se gjysmën e 30,000 garave të fituara nga Porsche.

Etiketa:
Albi Mall Superliga rikthehet me betejat për Evropë dhe mbijetesë

Të tjera