Lajme

Policia vazhdon aksionin e kontrollit për respektimin e masave kundër koronavirusit

Autori: Gazeta inFokus 23:11 | 27 April 2021

Policia e Kosovës ka vazhduar edhe sonte me angazhime në drejtim të parandalimit të përhapjes së Covid-19, shkruan Gazeta inFokus.

Besnik Bislimi: Kurti do të kenë takime informative me Lajçakun, nuk ka negociim për dialogun

Përmes një njoftimi, Policia e Kosovës, ka bërë të ditur se po vazhdon ta ruaj rendin dhe sigurinë në mbarë vendin.

“Njësitet policore në bashkëpunim me autoritetet tjera po implementojnë planin për parandalimin e pandemisë. Objektiv yni në këtë periudhë mbetet ruajtja e shëndetit publik dhe masat e kufizimet mbetet të respektohen nga të gjithë”, thuhet në njoftimin e policisë. /Gazeta inFokus/

Të tjera