Lajme

Policia s’po ka kompromis, brenda 24 orëve ndëshkon mbi 1800 persona

Autori: Gazeta inFokus 09:37 | 17 November 2021

Gjatë 24 orëve të fundit janë gjobitur 295 persona të cilët nuk kanë respektuar masat që parashohin parandalimin dhe luftimin e Covid-19, shkruan Gazeta Infokus.

Në të njëjtën periudhë kohore janë gjobitur edhe 1 564 persona që nuk kanë respektuar ligjin në trafik, kanë ndodhur 17 aksidente me të lënduar si dhe 33 aksidente me dëme materiale.

Në këto 24 orë janë arrestuar 18 persona, 7 janë dërguar në mbajtje si dhe 6 janë në vuajtje të dënimit./Gazeta Infokus/

Të tjera