Lajme

Policia shqipton 548 gjoba për mosrepektimin e rregullave anti-Covid

Autori: Gazeta inFokus 09:34 | 21 February 2021

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 548 gjoba për shkak të mosrespektimit të masave anti-COVID.

14 persona u arrestuan, tetë persona u dërguan në mbajtje dhe dy në vuajtje të dënimit.

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë ndodhur 19 aksidente trafiku me të lënduar dhe 22 aksidente me dëme materiale.

Po ashtu Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 965 tiketa trafiku.

Të tjera