Lajme

Policia shqipton 1, 746 gjoba dhe arreston 33 persona

Autori: Gazeta inFokus 11:35 | 10 July 2021

Janë shqiptuar 1, 746  gjoba ndaj të gjithë atyre që nuk po e respektojnë ligjin, shkruan Gazeta inFokus.

Në 24 orët e fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 11 gjoba për personat që nuk kishin zbatuar masat që parasheh ligji për luftimin dhe parandalimin e pandemisë.

Ndërsa për shkelësit e rregullave të trafikut u shqiptuan 1,735 gjoba.

Gjithashtu, gjatë ditës së enjte janë arrestuar 33 persona, 21 janë dërguar në mbajtje dhe 5 në vuajtje të dënimit. /Gazeta inFokus/

Të tjera