Lajme

Policia shkon me qen dhe ekipe të deminimit te “Xhevdet Doda” pas kërcënimit për bombë

Autori: Gazeta inFokus 12:39 | 18 May 2022

Ekipet e deminimit të Policisë së Kosovës janë duke kontrolluar hapësirën te shkolla “Xhevdet Doda”, pas kërcënimit me bombë që ka ardhur në adresë të kësaj shkolle, raporton Express.

Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti.

“Sot rreth orës 11:00 është pranuar informata për dyshimet që ndërlidhen me një shpërthim të mundshëm në shkollën “Xhevdet Doda” në Prishtinë. Informacionet e para flasin se kanosja e dyshimtë ka ardhur përmes postës elektronike. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndërmarrjen e veprimeve operative të nevojshme për të menaxhuar me situatën në atë zonë. Ndërkohë që në një perimetër të caktuar policia ka evakuar nxënësit dhe personelin e shkollës, specialist të policisë po trajtojnë dhe verifikojnë informatën”, ka thënë Ahmeti./Express

Të tjera